תאור הפרויקט

הפרויקט יוצר מפגשים בין בני נוער מהתיכון בו אני לומדת לבין ילדים על הרצף האוטיסטי מבית ספר "צליל ים", בית ספר לילדים עם אוטיזם. הוא נועד כדי לחשוף את בני הנוער לנושא זה. תלמידי התיכון אשר משתתפים בפרויקט כמדריכי הכיתות השונות, הם אלה שמלווים את הילדים הצעירים ומעבירים להם את הפעילויות.

את הרעיון לפרויקט הגיתי לאחר שהשתתפתי בפעילות התנדבות עם הכיתה שלי בבית ספר זה. אותה פעילות השאירה בי חותם ועוררה בי רגשות מעורבים, מצד אחד שמחה וחמלה ומצד שני כאב ועצב. הבנתי, שדווקא במקום כזה, עם אוכלוסייה כזאת אוכל ליצור שינוי בתודעה של אנשים ולגרום להם להיות סבלנים וקשובים יותר לצורכי האחר.

יעדים ומטרות הפרויקט

דרך הפרויקט יוכשר נוער אשר נוהג בסבלנות ובסובלנות ונוער מכיל היודע לקבל את השונה ממנו. בתקווה ובידיעה שאותם נערים ונערות יעבירו את הידע שרכשו הלאה וישתמשו בו בחייהם הבוגרים.

הפרויקט יוצר חשיפה בנושא לא רק לילדים הלוקחים חלק בפרויקט, אלא לכל תלמידי בית הספר בפעילויות התנדבותיות אשר מלוות על ידי צוות הפרויקט, שיעורים בכיתות והרצאות.

במסגרת הפרויקט מתקיימות פעילויות שונות ומגוונות. אחת מהן הינה העברת הרצאות לצורך חשיפת הנושא בפני תלמידי בתי הספר ברחבי הארץ ופעילות נוספת הינה הקמת קייטנה בקיץ לילדים על הרצף האוטיסטי בבית ספר צליל ים.
בקייטנה התנדבו 30 בני נוער ולקחו חלק 70 ילדים על הרצף האוטיסטי. את תכני הקייטנה כתבו וחיברו צוות הפרויקט בהכנות מקדימות לקראת הקייטנה.

סיכום והערות

ליצירת קשר עם היוזם: